1

Rada Sołecka w Tanowie ogłasza zapisy mieszkańców Sołectwa na organizowaną wycieczkę w rejon Zielonej Góry która odbędzie się w dniach 11-13 wrzesienia 2015r. z następującym programem:

Dzień 1: godz. 07:00 zbiórka w Tanowie i wyjazd w kierunku Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Spotkanie z przewodnikiem i zwiedzane podziemnych fortyfikacji- największej atrakcji Ziemi Lubuskiej, jednego z najciekawszych i największych obiektów architektury militarnej XX w. w Europie. Przejazd w kierunku Świebodzina i krótki pobyt przy pomniku Chrystusa Króla. Następnie przejazd do Hotelu *** w okolicach Zielonej Góry. Zakwaterowanie, krótki odpoczynek, obiadokolacja, czas wolny do dyspozycji uczestników. Nocleg.

Dzień 2: Śniadanie w hotelu, wyjazd do Zielonej Góry. Zobaczymy Palmiarnię i Dom Winny a potem spacer po Starym Mieście gdzie odbywają się obchody Dni Bachusa. Zobaczymy Ratusz, Stary Rynek, Pomnik Winiarski na Starym Mieście i deptak: pomnik Bachusa Katedra pw. Św.Jadwigi, Wieża Łaziebna, Plac Bohaterów. Czas wolny w czasie Jarmarku Bachusa - targi produktów i win regionalnych, targi kolekcjonerskie ,spotkania z właścicielami winnic, występy artystyczne. Wieczorem powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do Muzeum Etnograficznego z siedzibą w Ochlii – spacer z przewodnikiem, obejrzymy kilkadziesiąt obiektów przeniesionych z różnych regionów etnograficznych, wchodzących w skład dzisiejszego Województwa Lubuskiego. W poszczególnych sektorach prezentowane jest budownictwo Łużyc Wschodnich, Zachodniej Wielkopolski, Dolnego Śląska, regionu Środkowego Nadodrza a także zrekonstruowana zagroda z Bukowiny Rumuńskiej wraz z wyposażeniem. Obiad w Olchowym Gościńcu (II danie gorące) wyjazd w kierunku Tanowa. Zakończenie wycieczki ok. godz. 21.00.

Koszt wycieczki 300 zł. Przy grupie 45 osób. W kwocie tej jest dopłata w wysokości 95 zł od osoby z funduszy sołeckich. Cena nie zawiera biletów wstępu ok 25 zł/osoba.

W cenie: przejazd komfortowym autobusem, noclegi w hotelu *** w okolicy Zielonej Góry, opieka pilota i przewodników, ubezpieczenie NNW.

Wpłaty i zapisy należy dokonać do dnia 12. sierpnia 2015r. u Sołtysa.

Przew. Rady Sołeckiej

Kołacki Zygmunt

 

Joomla templates by a4joomla