1

JEST tuż obok naszej wsi, ale nadal odkrywa nowe tajemnice. Rezerwat Świdwie z naturalnym skarbem jakim są głosy ptaków, poznamy już wkrótce w nowej „aranżacji”. „Świdwie Sanctus - natura i człowiek w dźwięku i obrazie”., to projekt, który realizuje od kilku miesięcy grupa pasjonatów z tanowskiego chóru „Tam i Owo”. Pierwszy koncert w ramach „Świdwie Sanctus” już 14-go października w kościele w Policach-Jasienicy.

Bazą do projektu są nagrania Rościsława Wysockiego, przyjaciela rezerwatu, który od ponad 40 lat zbiera i kataloguje „głosy Świdwia”. Do idei dołączył Deutsch – Polnischer Chor Horyzont, chór ze Szkoły Podstawowej z Tanowa, harcerze z tanowskich drużyn Sokoły i Rarogi , chór szkolny z Trzebieży oraz wielu solistów.

Naturalne dźwięki rezerwatu połączone będą z bogatym instrumentarium, autorskimi utworami chóralnymi wykonywanymi przez połączone zespoły wokalne, a także solowymi pieśniami inspirowanymi dźwiękami Świdwia. Utwory ułożone w cykl dnia, przedstawiające rezerwat od świtu do nocy. Usłyszymy dźwięki poranka, burzy, ale także kluczowych solistów rezerwatu, wśród których słynny jest dudniący dźwięk czapli bąka.

W ramach projektu, już od kilku miesięcy odbywają się wspólne warsztaty zespołów, powstaje także płyta CD, reportaż telewizyjny oraz film muzyczny. Zaplanowane są także liczne koncerty, których finałem będzie występ połączonych zespołów w Filharmonii Szczecińskiej 24-go listopada 2018.

Najbliższy koncert, na który serdecznie zapraszamy już 14-go października w kościele parafialnym w Policach-Jasienicy o godz. 16. Wstęp wolny. Więcej informacji na stronie internetowej projektu www.swidwiesanctus.pl oraz na portalu FB link www.facebook.com/Swidwiesanctus-293842644541803/

Joomla templates by a4joomla