1

W roku 2021 podstawowym sposobem dokonania spisu jest samospis. Można tego dokonać wchodząc na stronę www.spis.gov.pl. Oczywiście jeśli ktoś (np. ze względu na zaawansowany wiek, stan zdrowia czy niepełnosprawność) nie będzie się w stanie spisać się samodzielnie, pomogą mu w tym nasi rachmistrzowie spisowi, którzy rozpoczęli pracę 4 maja 2021 r.

Rachmistrzowie dokonują spisu korzystając z dwóch metod. Pierwszą z nich jest telefonowanie do respondenta. Numer jaki pojawi się na telefonie to 22 828 88 88 (numer wyświetla się jako warszawski). Druga metoda spisu przez rachmistrza to spis bezpośredni, w którym rachmistrz zapuka do naszych drzwi. Należy pamiętać, iż każdy rachmistrz ma swoją unikalną legitymację oraz, że każdego rachmistrza można sprawdzić poprzez kontakt z infolinią spisową numerem 22 279 99 99. Dodatkowo w Urzędzie Miejskim w Policach przy ul. Stefana Batorego 3 utworzony został punkt spisowy, gdzie można dokonać samospisu. Bardzo do tego zachęcamy!

Jednocześnie załączamy linki do ww. informacji do wykorzystania na swoich stronach internetowych bądź mediach społecznościowych, jeśli Państwo takie posiadają:


http://bip.police.pl/artykul/288/14860/narodowy-spis-powszechny-2021

https://szczecin.stat.gov.pl/aktualnosci/narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-2021,123,1.html

https://stat.gov.pl/aktualnosci/czy-pamietasz-ze-udzial-w-spisie-powszechnym-jest-obowiazkowy,357,1.html

https://stat.gov.pl/aktualnosci/nie-spisales-sie-przez-internet-lub-telefon-spodziewaj-sierachmistrza,372,1.html

 

Czynności spisowe trwać będą do 30 września 2021 roku.

Joomla templates by a4joomla