1

Święto Niepodległości w Policach

 11 listopada 2021 roku w Policach odbędą się na Obchody Narodowego Święta Niepodległości, którego gospodarzami są: Burmistrz Polic, Starosta Policki i Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury.

 W programie obchodów znajdują się:

 O godz. 12:00 msza święta w intencji Ojczyzny z udziałem pocztów sztandarowych w kościele pw. św. Kazimierza w Policach.

 O godz. 13:30 Rodzinny Śpiewnik Patriotyczny. Koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w sali widowiskowej MOK-u Police. Prowadzący Piotr Szkocki i Dariusz Skrobania wraz z grupą wokalną Miejskiego Ośrodka Kultury, dziećmi z polickich przedszkoli oraz publicznością.

 O godz. 17:00 Ułani,  ułaniVIII Śpiewnik patriotyczny. Koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury. Koncert poprowadzi Ewa Filipowicz-Kosińska, a udział w nim wezmą soliści – studenci Akademii Sztuki w Szczecinie: Karolina Misiorek, Angela Mazepus, Natalia Strzelecka, Radosław Strzelecki oraz chórek: Natalia Fałek, Maria Kurowska, Elżbieta Surmacz. Przy fortepianie Krzysztof Figiel.

 Wstęp na koncerty wyłącznie na podstawie bezpłatnych wejściówek wydawanych w recepcji Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach.

 

Ponadto Narodowe Święto Niepodległości będzie można uczcić na sportowo podczas I Biegu Niepodległości w Policach Dębowa Dycha

 O godz. 9:00 biegi dzieci.

O godz. 11:00 uroczyste odśpiewanie Hymnu Narodowego.

O godz. 11:11 start biegu głównego.

Organizator: FUNDACJA AKTYWNE POLICE

 

 

Listopadowe warsztaty:

 Warszaty bębniarskie

Zajęcia odbywają się w każdą sobotę.

godz. 15:00 – grupa 8-11 lat

godz. 16:00 – grupa powyżej 11 lat

Zapisy wyłącznie przez strefę zajęć: /www.zajecia.mokpolice.pl/

Warsztaty prowadzi Ryszard Dziubak

Gra na bębnach afrykańskich pomaga usprawniać funkcje percepcyjno-motoryczne, poprawia kondycję psychofizyczną i percepcję słuchową. Młodzi adepci uczą się pracować w grupie, są świadomi własnej roli w pracy zespołowej. Wspólne muzykowanie zmusza ich do koncentracji i wzajemnego słuchania się podczas gry. Dzięki grze na bębnach uczniowie zamknięci otwierają się, a osoby cierpiące na problemy z koncentracją –  stają się bardziej precyzyjne i cierpliwe.

 

Warsztaty cyrkowe Ale Cyrk!

Czas trawania: 90 minut

Zapisy wyłącznie przez strefę zajęć: /www.zajecia.mokpolice.pl/

Warsztaty prowadzi Kamil Malecki

Ale Cyrk!
Zapraszamy wszystkich chętnych od lat co najmniej 11-tu do nowopowstającej grupy cyrkowej, która będzie skupiała się na pracy i kształtowaniu umiejętności kojarzonych z cyrkiem, tj. żonglerka, balans i różne dziedziny ekwilibrystyki oraz podstaw akrobatyki partnerskiej.
Zajęcia będą opierać się na procesach grupowych: wspólna zabawa, warsztat rozwijający dane umiejętności cyrkowe oraz samodzielnej pracy w bezpiecznym środowisku. Umiejętności te w różnym stopniu wpływają na rozwój młodego (i nie tylko) człowieka. Począwszy od żonglerki, która pomaga integrować obie półkule i pozwala lepiej rozwijać poczucie przestrzeni w relacji ciało-obiekt oraz ręka-oko, a idąc dalej ekwilibrystyka oraz balans, która wspomaga ośrodek równowagi i umiejętności związane z wyczuciem ciała w przestrzeni. Akrobatyka partnerska natomiast pozwala na pracę nad zaufaniem oraz ogólną sprawnością fizyczną.

Kamil Malecki - performer, żongler, klaun, pedagog cyrku. Od 2008 roku związany z pedagogiką cyrkową oraz sztuką ogniową. Trener żonglerki oraz klaunady od 2012 roku. Wierzy, że ludzie w każdej części świata śmieją się tak samo, a uśmiech wędruje naprawdę daleko i wraca do nas ze dwojoną siłą. Postacią Jarzyny zajmuje się od 2019 roku.
Motto: Poważnie zajmuje się pozornie niepoważnymi rzeczami!

Joomla templates by a4joomla