1
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_DEPENDENCY_MISSING] The sigplus module must be used in conjunction with the sigplus content plug-in. The latest version of the sigplus distribution is available from BitBucket. The plug-in must be enabled for the module to work.

W dniu 11 sierpnia 2012r.  Rada Sołecka w Tanowie wspólnie z Klubem Sportowym Tanowia,oraz Ochotniczą Strażą Pożarna w Tanowie zorganizowały festyn z okazji Dnia Chleba.

 

Na festyn zaprosiliśmy mieszkańców zaprzyjaźnionej Gminy Luckow,na czele z panią Burmistrz Hannelore Schwebmeyer,i z-cą burmistrza Ursulą Kruger.Tradycyjnie rozpoczęliśmy festyn na sportowo,a na zakończenie części sportowej odbył się mecz piłki nożnej Tanowia – FC Traktor Luckow ,mecz był rozgrywany w przyjemnej atmosferze wynik  remisowy. O godz. 17 00  w kościele parafialnym Ksiądz Proboszcz w obecności Księdza Cezarego Korca  odprawił mszę dożynkową gdzie zostały poświęcone owoce oraz chleb z tegorocznych zbiorów.

Następnie przew. Rady Sołeckiej zawiózł chleb na miejsce festynu,który został podzielony i rozdany mieszkańcom,przez przew. Miejskiej Rady w Policach p.Witolda Króla, Prezesa  Ochotniczej Straży Pożarnej Mariana Siwielę.

Rada Sołecka poczęstowała mieszkańców kiełbaską z grila,dzieci korżystały z zamków dmuchanych.Drużyna piłkarska z Luckow na pamiątkę rozegranego meczu otrzymała pamiątkowy puchar który wręczył przew. Miejskiej Rady w Policach p. Witold Król.Na koniec festynu tradycyjnie odbyła się zabawa na świeżym powietrzu. Organizatorzy dziękują p. Jolancie Kaweckiej za przygotowanie okazałego kosza z owocami oraz piekarni Jackowscy za dorodny chleb.

Joomla templates by a4joomla