1
×

Błąd

[SIGPLUS_EXCEPTION_DEPENDENCY_MISSING] The sigplus module must be used in conjunction with the sigplus content plug-in. The latest version of the sigplus distribution is available from BitBucket. The plug-in must be enabled for the module to work.

W dniu 7 września 2013r . w Tanowie , jak co roku już tradycyjnie odbył się festyn z okazji Dnia Chleba. Impreza ta   co roku  jest podsumowaniem  trudu  rolników i ogrodników.

W  naszym Sołectwie  Tanowo, choć  rolnictwo nie  występuje na szeroką skalę,   ze względu na charakter naszej miejscowości  tradycyjnie   pragniemy uczcić plony naszej ziemi.

  Dlatego też tradycją staje się spotkanie  w Kościele parafialnym w Tanowie, gdzie Rada Sołecka wspólnie z rolnikami przynosi na Mszę Św. dziękczynną  zbiory  naszych pól. Jest to piękny kosz ze tegorocznymi plonami, w szczególności  z owoców i warzyw i zbóż. Tradycyjnie piekarnia państwa Jackowskich piecze okazały chleb z tegorocznej mąki,  który to święci ksiądz w obecności wiernych podczas z tej Mszy.

  Następnie Przewodniczący Rady Sołeckiej przeniósł poświęcony chleb na teren festynu który corocznie odbywa się na placu  Ochotniczej Straży Pożarnej. Tam  uczestnicy festynu są częstowani   tym chlebem.

W festynie  uczestniczył Przewodniczący Rady Gminy w Policach pan  Witold Król oraz delegacja  Gminy Luckow na czele z panią Burmistrz Hannelore Schwebmeyer  która też uczestniczyła we Mszy Dożynkowej.

Uczestnicy festynu zostali poczęstowani kiełbaską z grilla. Dzieci otrzymały lody ufundowane przez Nadleśnictwo Trzebież oraz mogły korzystać nieodpłatnie z zamku dmuchanego. Festyn zakończyła zabawa na świeżym powietrzu.

Bawiliśmy się wspaniale, a pogoda dopisała.  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii. 

Przewodniczący Rady Sołeckiej

Joomla templates by a4joomla