1

25 listopada 2011r. w Bibliotece Szkoły Podstawowej w Tanowie spotkaliśmy się z Panem Janem Maturą - autorem monografii poświęconej Tanowu i okolicom. 

W spotkaniu wzięli udział  przedstawiciele władz lokalnych w osobie Pana Sołtysa Zygmunta Kołackiego,  Przewodniczącego Rady Miasta Witolda Króla, jak również liczni przedstawiciele grona pedagogicznego tanowskiej szkoły oraz dyrektorzy placówek dydaktyczno - oświatowych. Licznie przybyli także mieszkańcy Tanowa, zarówno ci , którzy od dawna zamieszkują w miejscowości oraz ci, którzy do wsi sprowadzili się  stosunkowo niedawno. Podczas spotkania Jan Matura otrzymał podziękowania od mieszkańców, które zostały uwiecznione na okolicznościowym dzbanie, wręczonym Autorowi przez Przewodniczącego Rady Sołeckiej Zygmunta Kołackiego.

Podczas spotkania Autor opowiedział o  historii naszej miejscowości  oraz  przedstawił wiele ciekawych  anegdot i faktów, które nie były znane większości słuchaczy. Pan Jan Matura zaprezentował także pokaz zdjęć wykorzystanych w książce. Każde zdjęcie opatrzone zostało komentarzem. Po zakończeniu projekcji można było zakupić egzemplarz " Tanowa dawniej i dziś " oraz otrzymać pamiątkowy podpis na obwolucie - dedykację od Pana Janka Matury. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze.

Serdecznie gratulujemy Pana Jankowi Maturze , jesteśmy dumni że wśród nas znalazł się człowiek, który zebrał historię miejsca w którym mieszkamy i zechciał pokazać innym nasze Tanowo w całkiem innym świetle. Życzymy kolejnych sukcesów wydawniczych i nie tylko. 

Joomla templates by a4joomla