1
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Urzędnik gminy Police = ignorant

Urzędnik gminy Police = ignorant 3 lata 5 mies. ago #155

  • Darek
  • Darek's Avatar
Witam,
Ostatnio zainteresowałem się ustawą OZE i programem PROSUMENT. Dla niewtajemniczonych krótkie wprowadzenie. Ustawa OZE która właśnie jest na tapecie w sejmie mówi o odnawialnych źródłach energii i o tym że "Kowalski" będzie mógł produkować prąd na własne potrzeby a nadwyżki odsprzedawać firmie energetycznej wykorzystując nowe technologie takie jak: systemy fotowoltaiczne, pompy ciepła mini elektrownie wiatrowe (małe przydomowe wiatraki), panele słoneczne.
Narodowy fundusz ochrony środowiska stworzył do tego celu program PROSUMENT, który zakłada dofinasowanie do 40% kosztów zainstalowania takich bajerów i udziela kredytu na bardzo niski procent (1%)na resztę poniesionych wydatków, co przy założeniu że ustawa wejdzie w życie inwestycja zwraca się po 4 - 5 latach.
Więc podekscytowany pojechałem do urzędu gminy w Policach docierając do "naczelnika" wydziału ochrony środowiska. Pytam się jegomościa o program PROSUMENT a on patrzy na mnie jak na idiotę i pyta się mnie o czym ja gadam bo on kompletnie mnie nie rozumie. Więc ja laik zaczynam mu tłumaczyć o co chodzi z tym programem i opowiedziałem mu o ustawie OZE bo koleś też pierwszy raz o tym słyszał. Na koniec moich wywodów powiedział że gmina nie jest tym w ogóle zainteresowana. Dlaczego o tym piszę? Bo jest to dla mnie totalna ignorancja ,zaściankowość i prymityw PRL-owski. Ten program jest przeznaczony dla osoby fizycznej która posiada dom, dla wspólnot mieszkaniowych, dla urzędów. Przykład: urząd marszałkowski w Gdyni zainstalował małą elektrownie fotowoltaiczną na swoim budynku i w ciągu tygodnia produkcja prądu pokrywa dzienne zapotrzebowanie a w dni wolne od pracy po wejściu ustawy będą odsprzedawać nadwyżki. A więc oszczędności! Pytanie do burmistrza: Ca pan powie ludziom, którym ostatnie ulewy w Tanowie zalały domu, piwnice bo nie ma w Tanowie kanalizacji deszczowej? Że nie ma pieniędzy. A więc zacznijcie oszczędzać i weście się do pracy a ludzi takich jak naczelnik wydziału ochrony środowiska wyrzućcie z pracy.
P.S. Gminy jeszcze w dalszym ciągu mogą przystąpić do programu PROSUMENT. Tylko po prostu trzeba chcieć.
Podaje link gdzie jest więcej o programie PROSUMENT programprosument.org.pl/
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Time to create page: 0.100 seconds
Joomla templates by a4joomla