1
Witamy, Gościu
Username: Password: Zapamiętaj mnie

TEMAT: Nasze tanowskie dziki

Nasze tanowskie dziki 3 lata 2 mies. ago #159

 • Kuba
 • Kuba's Avatar
Witam

zastanawiam się czy tylko mi przeszkadzają nasze tanowskie dziki? Od sierpnia praktycznie codziennie obok mojego domu rozpoczynają (ok. godz. 23) lub kończą (ok. godz. 4) wycieczkę po Tanowie. Nie miałbym nic przeciwko, gdyby nie nie orały mi trawników. Już przestałem układać je z powrotem bo zachęcało ich to ponownego przewracania następnej nocy. Teraz wszystko jest zryte i mało atrakcyjne, dlatego przystanek obok moje domu jest dość krótki. Kilka nowych skibek i tyle. Obchodzą płot z każdej strony bo chcą mi poryć trawnik wewnątrz działki. Na razie bez sukcesu, choć już w ostatnim roku trzykrotnie go układałem , gdyż byłem mniej ostrożny i mogły łatwiej wejść. Ale widzę, że ślady pojawiają w nowych miejscach Tanowa. Ciekaw jestem czy ktoś jeszcze ma z nimi problem?

Rozmawiałem rok temu z Sołtysem na ten temat, ale nie mógł nic pomóc, bo mi tłumaczył, że dziki należą do okręgów łowieckich i do nich mam się zwrócić.
Teraz już wiem, że to bajka. To są NASZE TANOWSKIE DZIKI. Czarna, nawet ładna, loszka zamieszkała w Tanowie i urodziła wiosną kilknaście małych. Teraz to już duża rodzina. One na pewno nie należą do okręgu łowieckiego.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nasze tanowskie dziki 3 lata 1 miesiąc ago #163

 • Kuba
 • Kuba's Avatar
W ostatni weekend znów mi zdemolowały trawę. Podważyły siatkę i przeczołgały się do środka. Przedwczoraj ganiałem je z kijem po Wiosennej.
Ale widzę, że tylko mnie tak lubią, Albo to forum jest martwe.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nasze tanowskie dziki 3 lata 1 miesiąc ago #164

 • zyga5104
 • zyga5104's Avatar
 • Offline
 • Fresh Boarder
 • Posty: 8
 • Oklaski: 1
zapraszam do mnie mam naboje hukowe,są to straszaki,trochę pomogą. Posesja sołtysa tel. na stronie internetowej.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nasze tanowskie dziki 3 lata 1 miesiąc ago #165

 • Kuba
 • Kuba's Avatar
:) to jest małp skuteczne. mam pistolet hukowy i wiatrówkę. Jak mi się uda ich przyuważyć to pogonię. Ale mają krótką pamięć. Za kilka tygodni wracają.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nasze tanowskie dziki 3 lata 1 miesiąc ago #166

 • Darek
 • Darek's Avatar
Witam,
Miałem ten sam problem bodajże 2 lata temu na Szkolnej. Rozwalały siatkę i wchodziły na trawnik. Bałem się o psa, bo pies raczej nie ma szans z dzikami a bronić posesji chce. Problem polegał na tym że mamusia urodziła dzieci obok mojej posesji na niezabudowanej działce, na której było bardzo dużo wysokich chaszczy. Ta cała rodzinka wracała do domu praktycznie codziennie. W jakiś sposób poradziłem sobie z nimi kupując płyn o zapachu ludzkim czy potu ludzkiego (bardzo śmierdzący i raczej nie jest komfortowo żyć w tym zapachu) i wieszałem umoczone szmaty na siatce (trzeba uważać żeby się przez przypadek nie oblać tym płynem bo raczej pomimo dobrych chęci rodzina przez parę dni pana nie wpuści do domu ;). W tym samym czasie było zebranie na którym byli przedstawiciele nadleśnictwa którzy raczej nas jako jednostki "olali". Chodziło także o zwrot za poniesione szkody. Jak się nie mylę to należy się rekompensata tylko rolnikom. Ale może przydało by się porozmawiać o tym problemie na najbliższym zebraniu. Zdaje sobie sprawę że nie mogą leśni ludzie strzelać do dzików kiedy my tego zapragniemy ale może można te najbardziej niesforne wywieź np. do Trzebieży :evil:
pozdrawiam
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

Odp: Nasze tanowskie dziki 3 lata 1 miesiąc ago #167

 • fyx
 • fyx's Avatar
Witam również miałem problemy z dzikami lecz minoł bezpowrotnie.Mój sposób polać na trawnik w mniej widocznym miejscu przepracowany olej silnikowy zapach odstrasza.U mnie się sprawdził.Poz.
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.
Time to create page: 0.087 seconds
Joomla templates by a4joomla